Najbliższy konkurs EUROSKILLS – GRAZ został odwołany!

Najbliższy konkurs EUROSKILLS – GRAZ został odwołany!

KOLEJNA IMPREZA MIĘDZYNARODWA, NA KTÓRĄ PRZYGOTOWUJE SIĘ NARODOWA DRUŻYNA to zwody -WORLDSKILLS SHANGHAI 2021

KOLEJNA IMPREZA MIĘDZYNARODWA, NA KTÓRĄ PRZYGOTOWUJE SIĘ NARODOWA DRUŻYNA to zwody -WORLDSKILLS SHANGHAI 2021

W imieniu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji pragnę przybliżyć temat europejskich konkursów umiejętności zawodowych. Kolejna edycja EuroSkills2018 w Budapeszcie, została przeniesiona w terminie  06-11.01.2021r. w GRAZ.  Niestety z powodu panującej II fali pandemii w Europie ten oczekiwany termin nie zostanie utrzymany i ostatecznie zawieszono organizacje i treningi  przygotowawcze do tej najbliższej edycji konkursu Euroskills. Do Austrii nie zjadą się zawodnicy z 30 krajów, a  z Polski nie weźmie udział ponad 20-osobowa reprezentacja Polski.

W 2021 roku Szanghaj będzie światową stolicą umiejętności, gdyż miasto będzie gospodarzem 46  konkursu WorldSkills. Ponad 1300 zawodników z ponad 60 krajów i regionów członkowskich WorldSkills będzie rywalizować w 56 umiejętnościach. Czekamy na decyzję Zarządu FRSE przygotowań do WorldSkills Szanghaj2021 w dniach 22-27 września, która powinna być podjęta z początkiem listopada br..

Odnośnie uczestnictwa reprezentanta krajowego w konkurencji Sucha Zabudowa zaplanowano w marcu 2022 organizacje krajowego konkursu, będącego jednocześnie eliminacjami do kolejnej edycji konkursu międzynarodowego.

EuroSkills, bo o nich mowa – to największe tego typu zawody na świecie. Organizacja WorldSkills, która przygotowuje zarówno światową jak i europejską wersję konkursów skupia się na promowaniu umiejętności zawodowych, podnoszeniu jakości kształcenia zawodowego oraz współpracy z pracodawcami w międzynarodowym środowisku. Organizowanym przez WorldSkills konkursom towarzyszą rozmaite prezentacje, pokazy i wystawy.

Dodaj komentarz