You are currently viewing Stowarzyszeniu Specjalistów Robót Wykończeniowych

Stowarzyszeniu Specjalistów Robót Wykończeniowych

O SSRW:

Nasze Stowarzyszenie istnieje już prawie 10 lat i zrzesza już ponad 900 członków. Naszymi członkami są najczęściej wykonawcy z długoletnią praktyką ,posiadający uprawnienia mistrzowskie w zawodzie, certyfikacje wielu firm branży budowlanej, mistrzów Polski, wicemistrzów i mistrzów regionów w glazurnictwie , mamy w swoich szeregach również kilkudziesięciu Rzeczoznawców i egzaminatorów Okręgowych Komisjach Egzaminacyjnych. Często bierzemy udział w cyklicznych i licznych szkoleniach, które są przygotowywane przez firmy branżowe oraz instytucje, w tym również ITB, tak aby podnosić stale kwalifikacje i umiejętności wykonawcze naszych członków. Często bierzemy też udział w wielu spotkaniach roboczych na których przedstawiamy nasze opnie czy stanowiska w zakresie jakości wykonawstwa i prac towarzyszących. 

Pokaz, szkolenia, udziały w targach budowlanych, gdzie prezentujemy SSRW na własnych stoiskach, to już stały element naszego wizerunkowego działania i pozyskiwania nowych członków z terenu całego kraju. Co rocznie bierzemy też udział w centralnych obchodach Dnia Budowlanych w Warszawie.

Stale współpracujemy z wieloma branżowymi organizacjami działającymi na rynku budownictwa, takich jak: KBiN, ITB, ZZ Budowlani, PSG, Wszechnica Budowlana oraz wieloma producentami szeregu wyrobów budowlanych . To tylko niewielka część i zakres działalności Naszego Stowarzyszenia .

Stowarzyszenie Specjalistów Robót Wykończeniowych istnieje od 2009 roku i zostało powołane pod wpływem emocji przez grupę ludzi bardzo pozytywnie zakręconych. Celem jego założenia było skupienie w jednym miejscu wykonawców i zbudowanie przejrzystych zasad funkcjonowania.

Początki były trudne, a wyzwania spore dla zapalonej grupy założycieli. Brak spodziewanego wzrostu ilość członków utrudniał planowaną realizacje zadań statutowych. W pierwszym etapie działania, głównie ze względu na utrudnione pozyskanie partnerów wspierających, panował pewien dyskomfort wśród aktywnych działaczy. Sytuacja taka nie trwała długo. Szybko rozpoznano potencjał Stowarzyszenia i pojawiły się nowe możliwości współpracy. W ostatnich latach podpisano porozumienia z kilkoma czołowymi producentami, którzy prężnie rozwijają się na rynku budowlanym i wspierają Stowarzyszenie w jego działaniach. Każdego miesiąca sukcesywnie wzrasta ilość nowych członków, których ilość powinna wkrótce przekroczyć –  1000 firm członkowskich.

 

SSRW przy udziale swoich partnerów realizuje swoje cele statutowe organizując dla swoich członków szkolenia i walidacje z zakresu zastosowania najnowszych produktów wprowadzanych na rynek. W ostatnim czasie przygotowane zostały dwa duże projekty przeznaczone dla naszych członków w postaci;

  • kurs dla kandydatów na egzaminatorów w Okręgowych Komisji Edukacyjnych 
  • kurs dla rzeczoznawców dla określenia jakości produktów lub usług, które cieszyły się dużym zainteresowaniem na rynku usług budowalnych.

 

Jeżeli praca jest Twoją pasją, idziesz do przodu z nowymi trendami, chcesz się dokształcać i być na bieżąco z nowymi technologiami i wyrobami budowlanymi, sprawdzonymi urządzeniami i narzędziami w celu poprawnego wykonawstwa to zapraszamy w nasze szeregi – bo trafiłeś pod właściwy adres.

Władze stowarzyszenia na kadencje 2019-2021: 

Zenobiusz Wydrzyński; Prezes Zarządu

Bogusław Płoński, Wiceprezes,

Marek Rejmak, Wiceprezes,

Piotr Jura, Skarbnik

Jacek Murlikowski, Sekretarz